Kadınlarda Saç Dökülmesinin Nedenleri

alt=saç dökülmesinin nedenlerisac 67543 Kadınlarda Saç Dökülmesinin NedenleriHanımların saçlarıyla alakalı en mühim sorunlarından birisi olan “Alopesia Areata” olaraktan isimlendirilen saç dökülmesi, saçın bölüm kısım veya tüm başta çok fazla 1 tarzda dökülmesidir. Bilirkişiler bu hali, ömürde daha faal olaraktan konum edinmeye koyulan Bayanların hormonal bozukluğuna bağlamaktadır. Yaşamdaki etkinliklerinin artmasıyla Kızların erkeklik Hormonu olan androjeni daha fazla salgılamaya başladıkları düşünülmektedir. bir Bayanın vücudundaki standart Hormon ölçüsü, sekiz ölçü östrojene (kadınlık hormonu) eş bir ölçü androjen hormonudur.sadece bu oran değiştiğinde kızlarda saç dökülmesi görülmeye başlanır. Östrojen Hormonu aracısız olarak derinin dokusunu ve saçın esnekliğini etkiler.

Gerçekte doğumdan bir iki ay sonra Bayanların saçları dökülmeye başlar. zira hamilelik esnasında çokça büyük olan östrojen düzeyi doğumdan sonra birden bire düşer, bu da saçları şanssız etkiler. sırf bu geçici 1 olgudur bunun için endişelenmeye lüzum toktur. hatta doğum idare hapları kazanan Bayanlar da, hap yararlanmayı bıraktıktan sonra saç dökülmesiyle karşılaşabilirler.
Saç dökülmesi ile alakadar olaraktan uzmanların görüş birliğine vardığı ana sebepler şunlardır:
mesele, endişe, uykusuzluk, mahvolmuş dişler ve dengesiz beslenme saç dökülmesine neden olabilir.
Saçlara gelişigüzel boyamalarla sunulan zararlar tellerin kırılmasından daha da çok ileriye geçip, saç dökülmesine yol açabilir.

Daima bir araya gelen saçlardaki gerilme saç derisinde iltihaplanmaya, şişmeye, saçı besleyen bölümün büzülerek saçın dökülmesine neden olabilir.
Saçların ansızın çokca dökülmesi estetik 1 problem değil, tıbbi 1 meseledir. öyle 1 pozisyonda, yalnızca başın değil tüm bedenin muayene edilmesinin ilavinde, tiroid testleri, böbrek, Ca, Enzim, karaciğer incelemeleri de gerçekleştirilmelidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>